نقد و بررسی

نقد و بررسی فیلم مصرف کنندگان 4؛ فیلم اکشن به رهبری جیسون استاتهام

ما در این مقاله به نقد و بررسی فیلم مصرف کنندگان 4 می پردازیم. اگر به فیلم های اکشن خارجی علاقه مند هستید، تا انتهای این مقاله همراه فلاتو باشید.

نسل جدیدی از ستارگان به ماجرای پرادرنالین فیلم “The Expendables” اضافه می‌شوند، زیرا افسانه‌های اکشن جیسون استاتهام، سیلوستر استالون، دولف لاندگرن و رندی کوچورت برای اولین بار با کورتیس ’50 سنت’ جکسون، مگان فاکس، تونی جا، ایکو اوایس و اندی گارسیا همراه می‌شوند.

متن خلاصه‌ای می‌گوید: از آنجایی که مزدوران بسیار ماهر با هر سلاحی که به دست می‌آیند، یک دلال اسلحه و ارتش خصوصی او را می‌گیرند، نیروهای تازه‌کار سبک‌ها و تاکتیک‌های جسورانه‌ای را به ارمغان می‌آورند که به «خون جدید» معنایی کاملاً جدید می‌دهد.»

همانطور که ذکر شده، این بیشتر یک فیلم استاتهام است که با بازیگران معروف قابل تشخیص ترکیب شده است تا فیلم‌های گروهی پراستارهای قبلی. بخش زیادی از فیلم در یک کشتی رخ می‌دهد، که محل جذابی نیست و اکشن را به یک مکان محدود می‌کند. دامنه آن کمی کوچکتر است، اما این اصلا چیز بدی نیست زیرا استاتهام برای این کار آماده است، و پس از خروج استالونه از داستان اصلی، صحنه‌های جالبی در رابطه با پویایی گروه جدید وجود دارد.

بعضی از افکت‌های ویژه‌ی کامپیوتری (CGI) خیلی خوب نیستند و فیلم فاقد بسیاری از صحنه‌های بزرگتر که در سری 2 و 3 مشاهده کردیم، است. با این حال، دو مورد اضافه وجود دارد که این فیلم را واقعاً سرگرم‌کننده می‌سازد: Iko Uwais و Tony Jaa. هر دو کهنه‌کار فیلم‌های اکشن دعواهای خوبی را در نیمه‌ی آخر فیلم انجام می‌دهند، که بازی استاتهام در مقابل اویس بسیار سرگرم‌کننده است. فاکس در نقش مکمل نیز خوب است، با ترکیب شیمی‌اش در مقابل استاتهام، و من مخالف دیدن ماجراجویی دیگری با گروه نیستم، اگرچه بازگشت ناامیدکننده باکس آفیس آن را چندان محتمل نمی‌سازد.

در این نسخه خانگی، دو ویدئوی ویژگی مهم و با ویرایش خوب وجود دارد. “Bigger, Bolder, Badder: The Expendables In Action” به مدت 17 دقیقه به بررسی روش انجام برخی از صحنه‌های اکشن می‌پردازد و شامل مصاحبه‌های خوبی با تیم تولید می‌شود. جالب این است که چگونگی انجام حرکت موتورسیکلت در کشتی است، زیرا آن‌ها به رویکرد عملی نیاز داشتند. ویدئویی به مدت 19 دقیقه به نام “More Than A Team: New Blood Meets Old Blood” است که بر روی ترکیب صورت‌های جدید و افسانه‌های بازگشتی از بازیگران تمرکز دارد. این به نمای جذابی از روند استالونه می‌دهد و همچنین شامل برخی از نکات بازیگران است.

جمع بندی

فیلم  4K Expend4bles سری را مصرف کنندگان را کامل می‌کند و برخی از اکشن‌های قوی و چندین لحظه خنده را ارائه می‌دهد. در حالی که نه به اندازه‌ی فیلم‌های گذشته از ستاره‌های برجسته پر است، اکشن‌های دست به دست بین استاتهام، اوایس و جا واقعاً خوب عمل کرده و برترین لحظات این سری را ارائه می‌دهد.
منبع
comingsoon
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا