معرفی فیلم و سریال

معرفی بهترین فیلم های نیکول کیدمن

مقدمه

فیلم‌های نیکول کیدمن از زمان اولین حضور او در سال 1983 به طور فزاینده‌ای محبوب و موفق بوده‌اند. فیلم‌های کیدمن به‌طور باورنکردنی قابل تماشا هستند. این تا حد زیادی به دلیل تنوع کار او است. فیلم‌شناسی او طیف گسترده‌ای از ژانرهای مختلف، از کمدی، ترسناک و حتی موزیکال را در بر می‌گیرد. در حالی که برخی از طرفداران برای اولین بار با کیدمن در درام رمانتیک دور و دور در سال 1989 آشنا شدند، برخی دیگر در اوایل دهه 00 به لطف فیلم هایی مانند ترسناک The Others در سال 2001 یا حس موسیقیایی Moulin Rouge که در همان سال اکران شد با او آشنا شدند.

با این حال، نیکول کیدمن از دهه اول فعالیت خود فعال بوده است، و بهترین فیلم‌های نیکول کیدمن شامل آثاری از سراسر دوران حرفه‌ای او هستند. همیشه می‌توان به بازیگر استرالیایی برای اجرای جذاب و منحصربه‌فرد اعتماد کرد و بیشتر اوقات به خود فشار می‌آورد تا در بین بازیگران برجسته باشد. در واقع، در اکثر بهترین فیلم‌های او، کیدمن نامزد بهترین بازیگر زن یا بهترین بازیگر نقش مکمل زن در مراسم‌های مختلف جوایز شده است. فیلم‌شناسی او شامل جواهرات زیادی است که به سختی می‌توان بهترین فیلم نیکول کیدمن را محدود کرد – اما قطعاً یکی وجود دارد.

تاریخچه کاری نیکول کیدمن

نیکول مری کیدمن بازیگر و تهیه‌کننده‌ای استرالیایی و اهل ایالات متحده است که در تاریخ ۲۰ ژوئن ۱۹۶۷ متولد شد. وی برای بازی در فیلم‌ها و سریال‌های گوناگون شناخته می‌شود و جزو بازیگران زن با بیشترین دستمزد جهان است. کیدمن برندهٔ جوایز بسیاری از جمله یک جایزهٔ اسکار، یک جایزهٔ فیلم بفتا، دو جایزهٔ امی ساعات پربیننده و شش جایزهٔ گلدن گلوب است.

وی حرفهٔ بازیگری خود را در استرالیا در سال ۱۹۸۳ آغاز کرد و با بازی در فیلم‌هایی همچون “روزهای تندر” و “بتمن برای همیشه” به شهرت جهانی دست یافت. نقش برجسته‌ای که وی در فیلم “ساعت‌ها” ایفا کرد، او را برندهٔ جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر زن کرد.

کیدمن همچنین در پروژه‌های تلویزیونی موفقیت‌آمیزی مانند “دروغ‌های کوچک بزرگ” حضور داشته و دو جایزهٔ امی ساعات پربیننده به عنوان برجسته‌ترین بازیگر زن نقش اصلی و برجسته‌ترین مجموعهٔ کوتاه دریافت کرد.

لیست بهترین فیلم های نیکول کیدمن:

 1. فریب خورده
 2. چشمان کاملا بسته
 3. دور و دورتر
 4. ریکاردو بودن
 5. برایش مردن
 6. لانه خرگوش

معرفی بهترین فیلم های نیکول کیدمن

اینجا لیستی از برخی از بهترین فیلم‌های بازیگری نیکول کیدمن است که قصد داریم به شما معرفی کنیم.

“فریب خورده” The Guiled

 • کارگردان: سوفیا کاپولا
 • امتیاز
 • سال ساخت: 2017

 The Beguiled به کارگردانی سوفیا کاپولا، داستان یک سرباز مجروح جنگ داخلی را روایت می کند که توسط یک دانش آموز در یک مدرسه شبانه روزی دخترانه پذیرفته می شود. اما آمدن مرد موجی از شهوت و میل و حسادت را در میان دختران مدرسه به همراه دارد. کیدمن نقش مدیر مدرسه، مارتا فارنسورث را بازی می‌کند و اجرای فوق‌العاده شدید و منحصربه‌فردی ارائه می‌کند که کاملاً با لحن پرتعلیق و گوتیک فیلم مطابقت دارد. این فیلمی کاملاً بی شباهت به فیلم های دیگر است، با هر عضوی از بازیگران که هر آنچه را که دارند به این داستان شدید فردی آورده اند. The Beguiled قطعا یکی از کم ارزش ترین فیلم های نیکول کیدمن است.

“چشمان کاملا بسته” Eyes Wide Shut

 • کارگردان: استنلی کوبریک
 • امتیاز
 • سال ساخت: 1999

تریلر نمادین استنلی کوبریک، چشمان کاملا بسته، بر اساس رمان آرتور شنیتزلر در سال 1926 “داستان رویا” ساخته شده است و شخصیت تام کروز، بیل هارتفورد را دنبال می کند که تلاش می کند به جامعه ای مرموز نقاب زده نفوذ کند تا جادوی ازدواج ناموفق خود را دوباره به دست آورد. بسیار شبیه داستان اصلی اشنیتسلر، این فیلم در مورد ماهیت ازدواج، عشق و ارتباطات انسانی حرف های زیادی برای گفتن دارد – با تمام این مضامین که توسط کارگردانی دقیق و در نظر گرفته شده کوبریک ارتقا یافته است. زوج واقعی (در آن زمان) کروز و کیدمن در فیلم شیمی بسیار خوبی دارند و هر دو بازی عالی ارائه می دهند. اگرچه این دو پروژه های دیگری با هم دارند، اما Eyes Wide Shut یکی از شناخته شده ترین آنهاست.

“دور و دورتر” (Far and Away)

 • کارگردان: ران هاوارد
 • امتیاز
 • سال ساخت: 1992

دور و دور یکی دیگر از درام‌های عاشقانه کروز/کیدمن در دهه 90 است که این بار رابطه بین مهاجران ایرلندی در آمریکا: جوزف و شانون را دنبال می‌کند. این فیلم عناصری از هر دو ژانر وسترن و عاشقانه را ترکیب می کند و داستان خود را در اعماق جنوب دهه 1890 روایت می کند. طبیعتاً کیدمن و کروز در این فیلم به طور ماهرانه ای با یکدیگر بازی می کنند و رابطه شخصیت های آنها بسیار باورپذیر و قانع کننده است. داستان در سفرهای این شخصیت‌ها ریشه دارد و همیشه بر پیوند عمیق و شکستگی‌های درونی بین آنها تمرکز دارد.

“ریکاردو بودن” (To Die For)

 • کارگردان: آرون سورکین
 • امتیاز
 • سال ساخت: 2021

زمانی که نیکول کیدمن برای اولین بار به عنوان بازیگر نقش کمدین واقعی لوسیل بال معرفی شد، کسانی بودند که شک داشتند او برای این نقش مناسب است. در حالی که کیدمن در طیف گسترده ای از نقش ها در حرفه خود بازی کرده است، اما هیچ یک از آنها ماهیت شلوغ نمایشی مانند I Love Lucy را نشان ندادند . البته Being The Ricardos بیشتر در مورد بازیگر زن در پشت صحنه سریال است تا جلوی دوربین، و کار کیدمن برای او جایزه گلدن گلوب را به ارمغان آورد و نامزدی اسکار را برای او به ارمغان آورد و آن را به یک شگفت انگیز در حرفه خود تبدیل کرد.

“برایش مردن” (To Die For)

 • کارگردان: گاس ون سنت
 • سال ساخت: 1995

To Die For در این کمدی/درام بر اساس زندگی پاملا اسمارت، کیدمن را در کنار مت دیلون و خواکین فینیکس می بیند. سوزان شخصیت نیکول کیدمن می‌خواهد گوینده اخبار باشد و فیلم ثابت می‌کند که تقریباً هیچ کاری برای رسیدن به اهدافش انجام نخواهد داد. این فیلم توسط گاس ون سنت کارگردانی شده است که در دهه 90 بیشتر به خاطر درام های آرام خود مانند My Own Private Idaho و Good Will Hunting مشهور بود – بنابراین To Die For تبدیل شدن به یکی از بهترین کمدی های ساختگی تمام دوران تا حدودی یک شگفتی بازی پر پیچ و خم کیدمن در نقش سوزان مطمئناً نقطه برجسته فیلم است.

“لانه خرگوش” (Rabbit Hole)

 • کارگردان: جان کامرون میچل
 • سال ساخت: 2010

لانه خرگوش با الهام از نمایشنامه ای به همین نام، کاوش غم و اندوه به شیوه ای غیرمعمول است. کیدمن و آرون اکهارت نقش زن و شوهری را بازی می‌کنند که در غم از دست دادن پسرشان که با یک ماشین برخورد می‌کنند، غمگین هستند. آنها با این غم به طرق مختلف برخورد می کنند. شخصیت اکهارت در مشاوره غم شرکت می کند و در دوستی پدر و مادر دیگری در آنجا آرامش می یابد. شخصیت کیدمن، از سوی دیگر، دوستی با راننده نوجوانی را که مایلز تلر در یکی از اولین نقش‌هایش بازی می‌کرد و ماشین را می‌راند، می‌پذیرد. در حالی که فیلم می تواند تاریک باشد، در مورد عبور از غم و اندوه است و با یک یادداشت امیدوارکننده برای همه درگیر به پایان می رسد. این یکی از فیلم‌های نیکول کیدمن است که نامزدی بهترین بازیگر زن را در سراسر جشنواره فیلم و همچنین نامزدی جایزه اسکار به دست آورد.

این لیست تنها چند نمونه از فیلم‌های برجسته بازیگری نیکول کیدمن است. او در بسیاری از فیلم‌های دیگر نیز حضور داشته و به دلیل بازیگری استثنایی‌اش شناخته شده است.

سوالات متداول

نیکول کیدمن برای چه فیلمی برنده اسکار شد؟

ساعت ها (2002). کیدمن برای ایفای نقش ویرجینیا وولف نویسنده در درام The Hours (2002) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. او برای نقش‌هایش در موزیکال مولن روژ نامزدی جایزه اسکار بیشتری دریافت کرد!

نیکول کیدمن به چه دلیل معروف است؟

نیکول مری کیدمن، AC (زاده ۲۰ ژوئن ۱۹۶۷) یک هنرپیشه، مدل مد، خواننده و انسان دوست استرالیایی تبار است. پس از بازی در تعدادی از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی کوچک استرالیایی، موفقیت کیدمن در فیلم هیجان‌انگیز Dead Calm در سال 1989 بود. بازی او در فیلم هایی مانند To Die For (1995) و مولن روژ!

بزرگترین فیلم نیکول کیدمن چیست؟

رتبه فیلم های نیکول کیدمن بر اساس عملکرد باکس آفیس.

 1. Aquaman (2018)
 2. قطب نمای طلایی (2007)
 3. بتمن برای همیشه (1995)
 4. پدینگتون (2014)
 5. فقط با آن برو (2011)
 6. استرالیا (2008)
 7. دیگران (2001)
 8. و…

جمع بندی

این لیست تنها چند نمونه از فیلم‌های برجسته بازیگری نیکول کیدمن است. او در بسیاری از فیلم‌های دیگر نیز حضور داشته و به دلیل بازیگری استثنایی‌اش شناخته شده است. از فیلم‌های موفق و جایزه‌برنده‌ای که وی در آن‌ها بازی کرده است می‌توان به “آورش” که او را نامزد و برنده جوایز مهمی کرد، اشاره کرد. همچنین “موها” که یکی از معروف‌ترین آثار او به شمار می‌آید، در صنعت فیلم جایگاه ویژه‌ای دارد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا