معرفی فیلم و سریال

معرفی 13 تا از بهترین فیلم های ویکتوریایی لندن

اگر به دنبال چیزی برای تماشا هستید، چند فیلم تاریخی فوق‌العاده در لندن ویکتوریایی را به شما پیشنهاد می کنیم. در اینجا 13 مورد برای انتخاب وجود دارد.

معرفی بهترین فیلم های ویکتوریایی

یک شهر تاریک تاریک در ساحل تیمز قرار دارد. دود هوا را تاریک می کند در حالی که خیابان های مملو از مه فقط توسط لامپ های گاز روشن می شوند. مردی با کلاه و عصا در خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده قدم می‌زند. بچه ها اخبار را به صدا در می آورند، جین مانند رودخانه جاری می شود و قتل اتفاق می افتد.

اوه بله، لندن ویکتوریایی است. دوره ای که از سال 1837 تا 1901 طول می کشد، و شاید مورد علاقه برای به تصویر کشیدن در صفحه بزرگ. حتی برنامه‌های تلویزیونی مانند خیابان ریپر، پنی دریدفول و غیره نیز دوست دارند در دنیای تاریک تحقیرآمیزترین دوران انگلستان شیرجه بزنند. در اینجا ترکیبی از 13 فیلم وجود دارد که در آن زمان و مکان اتفاق می‌افتد – از فیلم‌های درخشان تا فیلم‌هایی که ارزش دیدن را دارند…

هیستری (2011)

یک کمدی رمانتیک دوره بریتانیا با بازی مگی جیلنهال و هیو دنسی که به اختراع ویبراتور می پردازد؟ بیشتر از این از یک فیلم چه می خواهید؟

هیستری (2011) - فلاتو

  فیلم انجمن نجیب زادگان عجیب ( 2003)

اگر شما هم مانند من از بازی های فانتزی دو ستاره لذت می برید، در این صورت از این فیلم نیز لذت خواهید برد. گروه بندی قهرمانان ویکتوریایی ادبیات مانند دکتر جکیل، مینا هارکر، دوریان گری، مرد نامرئی، و تام سایر، لیگ باید یک دشمن حیله گر را در قالب M مرموز شکست دهد. این یک فیلم فانتزی است. با CGI مناسب و اکشن با ریسک بالا. دسته‌ای از تک‌لاینرها نیز وجود دارند که بسیار جذاب هستند، به خصوص زمانی که از زبان خاکستری عجیب استوارت تاونسند گفته می‌شوند، ارزش آن را دارد.

مردی که کریسمس را اختراع کرد (2017)

دن استیونز در این فیلم دلگرم کننده از بهارات نالوری در نقش چارلز دیکنز با چشمان آبی درخشان بازی می کند. در حالی که سرود کریسمس شاید یکی از اقتباس‌شده‌ترین داستان‌های تمام دوران باشد، مردی که کریسمس را اختراع کرد به داستان پشت این محبوب نگاه می‌کند. این فیلم که در سال 1843 می گذرد، به نحوه نگارش کتاب تحسین شده دیکنز می پردازد و از شخصیت هایش به عنوان شبح برای تعقیب او استفاده می کند. علاوه بر این، این فیلم از توسعه به عنوان اسکروج به عنوان مجرای درگیری های خانوادگی دیکنز استفاده می کند – به خصوص رابطه سخت او با پدرش. بسیار سرگرم کننده است، به خصوص که دن استیونز انرژی جذابی به عنوان نویسنده دارد.

اسکروج (1951)

این فیلم یکی دیگر از بهترین فیلم های ویکتوریایی به کارگردانی برایان دزموند هرست، دیدی متعادل و میانه دارد. مردی که توسط ارواح تسخیر می شود تا زمانی که روش های خونسرد خود را تغییر دهد. در حالی که فیلم برای بچه‌ها دلخراش‌تر و ترسناک‌تر است، کار سیم به عنوان یک مرد غمگین در طول فیلم غیرقابل حذف است.

فیلم اسکروج (1951) - فلاتو

آرایشگر شیطان خیابان فلیت (2007)

اگر می خواهید یک موزیکال که لندن ویکتوریایی را با غوطه ور شدن مستقیم در قلب تاریک خیالی آن به سیخ بکشد، بهتر از سوینی تاد اثر تیم برتون نگاه نکنید. سوئینی تاد، نسخه‌ای سینمایی از نمایش صحنه‌ای خونین استیون ساندهیم، حول محور آرایشگر صاحب نامی می‌چرخد که مشتریانش را برای پر کردن پای می‌کشد. اجساد توسط خانم لاوت زمین گرفته شده و به عموم مردم ناآگاه ارائه می شود. با بازی جانی دپ، هلنا بونهام کارتر و آلن ریکمن، این رویای گوتیکی است که در غم غوطه ور است. این فیلم هولناک و خاکستری با آهنگ های به یاد ماندنی مانند «زنان زیبا» و «اپیفانی» یک کپر خونی است.

پرتره دوریان گری (1945)

هرد هتفیلد در نقش یک مرد جوان مرموز به نظر می رسد در این فیلم ترسناک قدیمی در لندن ویکتوریایی پیر نشده است. اقتباس آلبرت لوین از رمان اسکار وایلد، تصویری باشکوه از اتمسفر و آشکارسازی است، در حالی که در شهر تیره و تار، به راز گری می پردازد. هتفیلد در نقش اصلی فوق‌العاده است، اما نقش‌های مکمل آنجلا لنزبری و جورج سندرز نیز قابل توجه است.

با این حال، این پرتره مشهور که توسط Technicolor برجسته شده است، واقعاً خودنمایی می کند. زیرا این نقاشی ناامید به وزن دور گردن گری تبدیل می شود.

چراغ گاز (1944)

گسلایت بر اساس نمایشنامه ای از پاتریک همیتون، زنی را می بیند که توسط شوهر جنایتکارش دیوانه شده است. او با بازی اینگرید برگمن در نقش پائولا، که هنوز پس از قتل عمه اش در حال نقاهت است، خود را در دام ازدواج با گرگوری می یابد. پائولا مورد آزار روانی قرار می‌گیرد زیرا گرگوری او را متقاعد می‌کند که صدای پا را می‌شنود و فقط سوسو زدن چراغ‌های گاز را تصور می‌کند (از این رو نام، و همچنین اصطلاحی که اکنون به طور گسترده استفاده می‌شود).برگمن جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در نقش پائولای شکنجه‌شده دریافت کرد.

او تا حد زیادی قابل باور است زیرا وحشت کلاستروفوبیک و روانی بر او نازل می شود. رویارویی نهایی بین زن و شوهر که به سمت هیستریک سوق داده شده است، ساعتی جذاب است. همچنین یک بازی قابل توجه توسط آنجلا لنزبری جوان وجود دارد که او نیز برای بازی در نقش خدمتکار گستاخ نامزد دریافت جایزه شده است.

ریحان کارآگاه موش بزرگ (1986)

بدون ذکر حداقل یک فیلم شرلوک هلمز، فهرستی درباره فیلم‌های ویکتوریایی لندن نخواهد بود (چون تعداد بسیار زیادی از آنها وجود دارد.) اما ما این کار را انجام نمی‌دهیم. در عوض، ما به کارآگاه بزرگ موش دلپذیر و دست کم گرفته شده دیزنی نگاه می کنیم . این فیلم که یک انیمیشن حیوانی ادای احترام به کارآگاه کانن دویل است، باسیل گریزان و دکتر داوسون را می‌بیند که تلاش می‌کنند تا رتیگان شیطانی را که می‌خواهد بر انگلستان حکومت کند، شکار کنند. این یک ادای احترام خنده دار به هولمز با علامت تجاری و با چند آهنگ واقعاً باشکوه، یک کلاسیک بسیار سرگرم کننده و رنگارنگ دیزنی است.

ریحان کارآگاه موش بزرگ (1986) - فلاتو

الیور! (1986)

در مورد این تصویر از کلاس دیگر چارلز دیکنز چه چیز بیشتری می توانیم بگوییم؟ شاید یکی از معروف‌ترین موزیکال‌های تمام دوران، نگاه کارول رید به یتیم فقیر عنوان شده، ساعتی باشد که باید حتما ببینید. در حالی که الیور در میان جمعیتی نامناسب به رهبری دزد خشمگین فاگین سقوط می کند، الیور متوجه می شود که پنهان شدن در زیر دزدی معمولی دنیای وحشتناکی است. تک تک آهنگ ها کاملاً فراموش نشدنی هستند، از جمله اعدادی مانند “خودت را در نظر بگیر”، “بازبینی وضعیت” و “تا زمانی که او به من نیاز دارد”.

الیور! همیشه مورد علاقه خانواده است و اجراهای به یاد ماندنی مانند فاگین ران مودی و بیل سایکز وحشیانه الیور رید دارد.

The Lodger (1944)

جای تعجب نیست که بهترین فیلم های ویکتوریایی در لندن وجود دارد. مستر اسلید که در اتاق آنها ساکن است، می تواند جک بدجنس باشد. هنگامی که دوست و خواننده تالار موسیقی آنها، کیتی لنگلی، توسط اسلید، همراه با بازرس جورج داندر، جان وارویک، تحت تعقیب قرار می گیرد، آنها شواهد زیادی برای حمایت از پرونده خود پیدا می کنند. آیا آنها می توانند قبل از اینکه خیلی دیر شود نقاب قاتل را باز کنند؟

The Lodger یک فیلم بی عیب و نقص نیست. همانطور که گفته شد، لِرد کرگار در نقش آقای اسلید آنقدر شخصیت تاثیرگذار است که ارزش تماشای فیلم را تنها برای بازی او دارد.

The Limehouse Golem (2016)

ترسناک ویکتوریایی خوان کارلوس مدینا، بر اساس کتابی از پیتر آکروید، یک فیلم دست کم گرفته شده است که بیل نیگی را نشان می دهد که یک کارآگاه بداخلاقی در تلاش برای حل یک سری قتل های فجیع است. در همان زمان، او شیفته پرونده الیزابت استراید اولیویا کوک می شود، زنی که متهم به مسموم کردن شوهرش است. از آنجایی که این جفت ناخواسته به هم نزدیک می شوند، آیا می توان در نهایت نقاب گولم را باز کرد؟

این معمای گوتیک مملو از قتل عام فراوان است و تلاش می شود تا نقاب چند مظنون را در طول مسیر از بین ببرد. همانطور که داستان شما را درگیر معمای محوری خود می کند، دو نقش اصلی فوق العاده توسط Nighy و Cooke یک جذابیت در سطح انسانی را اضافه می کنند، در حالی که نقش داگلاس بوث در نقش دن لنو یک خوراک کمدی عالی است.

مرد فیل (1980)

داستان دیوید لینچ در مورد جوزف مریک (در اینجا به عنوان جان به تصویر کشیده شده است) داستانی گسترده است. با حضور جان هرت در نقش مریک، این فیلم احساساتی به آنچه از ما انسان می‌سازد می‌پردازد. با فیلمبرداری سیاه و سفید فردی فنکری، این فیلم برای به نمایش گذاشتن ماهیت موذیانه لندن ویکتوریایی بی شرمانه است. با نگاه کردن به وسواس های آنها، نمایش های عجیب و غریب و همچنین به تصویر کشیدن واقعیت های تلخ برای فقرا و آزار دیده ها. همانطور که دکتر تروز (هیجان انگیز و معمایی) آنتونی هاپکینز در خیابان های سنگفرش راه می رود یا سعی می کند طبقه بالای جامعه را جذب کند، لینچ لندن دهه 1880 را با شکوه وحشتناکش زنده می کند.

مرد فیل (1980) - فلاتو

دکتر جکیل و آقای هاید (1931)

فیلم ترسناک پیش کد روبن ماموئیان به عنوان اقتباس کلیدی از داستان کوتاه بزرگ رابرت لوئیس استیونسون تعریف شده است. این حتی به عنوان یک طرح اولیه برای چگونگی اقتباس مداوم داستان، از جمله موزیکال برادوی، عمل کرده است.

دکتر جکیل و آقای هاید معجونی می نوشد که او را به یک جانور وحشی تبدیل می کند. در این فیلم فردریک مارچ به خاطر نقش‌های دوگانه‌اش برنده جایزه اسکار می‌شود و شایسته آن است. مارس یک توانایی مغناطیسی دارد که شما را به جست‌وجوی دیوانه‌وار جکیل و همچنین به جست‌وجوی وحشتناک وحشیانه هاید می‌کشاند. با نگاهی متمایز به تجاوز و دستکاری جنسی، فیلم بر خشونت هاید تمرکز می‌کند، زیرا او آن را به سمت آیوی هدایت می‌کند، زنی که همچنین سعی داشت جکیل را اغوا کند – پیش‌پنداری اولیه برای ماهیت جنسی در حال فکر دکتر.

کار ماموئیان وحشتناک و خیره کننده است. دگرگونی های آرایش به تنهایی ارزش یک بار تماشا کردن را دارند.

جمع بندی

متشکریم که تا انتهای مقاله معرفی بهترین فیلم های ویکتوریایی همراه ما بودید. پیشنهادات بیشتر را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.
منبع
filmstories
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا