دسته‌بندی نشده

15 تا از محبوب‌ترین و بهترین فیلم های فانتزی 2023؛ ژانرهای مختلف

دنیای سینما همواره مکانی برای خلاقیت‌های بی‌پایان و تجربه‌های جذاب بوده است و سال 2023 نیز همچون سال‌های گذشته، با تعداد زیادی از بهترین فیلم‌های فانتزی همراه شده است. از داستان‌های جادویی و جهان‌های خیالی گرفته تا ماجراهای هیجان‌انگیز با المان‌های فوق‌العاده، فیلم‌های فانتزی امسال نیز به طرز شگفت‌انگیزی دلبستگی‌های جدیدی را در دل بینندگان به وجود می‌آورند. در این مقاله، به بررسی و معرفی بهترین فیلم های فانتزی 2023 می‌پردازیم که با جذابیت، هیجان و خلاقیت خود، دنیایی از تخیل و شگفتی را برای ما به تصویر می‌کشند. همراه فلاتو باشید.

بهترین‌ و محبوب‌ترین فیلم های فانتری 2023

15. Tantiram Chapter 1: Tales of Sivakasi

The best fantasy movies of 2023 1 min

در این فیلم، بالاچاندران، یک مرد با گذشته‌ای تاریک، با آلاگینی ازدواج می‌کند و تبدیل به شخصی شاد و مهربان می‌شود. اما جن، موجودی ماوراءالطبیعه، کنترل بالاچاندران را به دست می‌گیرد و باعث می‌شود که او اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و با عواقب وحشتناکی روبرو شود.

IMDb: 8.2/10

14. مارول ها: The Marvels

The best fantasy movies of 2023 2 min

هنگام بررسی یک کرم‌چاله مرتبط با کری، قدرت مونیکا رمبو، کامالا خان و کارول دنورز در هم آمیخته می‌شود. این سه نفر با یکدیگر همراه می‌شوند تا بفهمند که چرا هر بار که از قدرت‌هایشان استفاده می‌کنند، قدرتشان با یکدیگر عوض می‌شود.

IMDb: 6/10

13. پنج شب در رستوران فردی: Five Nights at Freddy’s

The best fantasy movies of 2023 3 min

مایک که در یک رستوران شبانه‌روزی به عنوان نگهبان شیفت شب کار می‌کند، متوجه می‌شود که عروسک‌های بزرگ در آنجا از ربات‌ها نیستند، بلکه زنده هستند. آیا مایک می‌تواند پنج شب را در این رستوران ترسناک بماند، یا شاید یک نقشه شرورانه‌تر در حال اجرا باشد؟

IMDb: 5.5/10

12. مارک انتونی: Mark Antony

 

در فیلم مارک انتونی: پمارک انتونی: Mark Antonyسر یک گانگستر بدنام، یک تلفن ویژه را کشف می‌کند که ارتباط با گذشته را فراهم می‌کند. او از این تلفن برای تلاش در نجات مادرش از سرنوشت ناگوار استفاده می‌کند.

IMDb: 6.7/10

11. برداشت تاریک: Dark Harvest

فیلم برداشت تاریک: Dark Harvest

در فیلم “برداشت تاریک”، هر پاییز در یک شهر کوچک در غرب میانه، یک شبح افسانه‌ای به نام “جک دندان اره‌ای” از مزارع ذرت برمی‌خیزد و پسران نوجوان شهر را در یک نبرد خونین برای بقا به چالش می‌کشد.

IMDb: 5.5/10

10. آه خدای من 2: OMG 2

فیلم آه خدای من 2: OMG 2

فیلم جدید “پانکاج تریپاتی” که توسط کانتی شاران مودگال ساخته شده، داستان جانباز شیوا (با بازی آکشی کومار) را روایت می‌کند که از ایمان و خود در برابر یک تراژدی شخصی دفاع می‌کند. یامی گوتام نیز در این فیلم به عنوان وکیل کامینی ماهشواری حضور دارد.

IMDb: 7.7/10

9. قاتل تمام عیار: Totally Killer

فیلم قاتل تمام عیار: Totally Killer

در فیلم “قاتل تمام عیار”، سی و پنج سال پیش، یک قاتل بی‌رحم سه نوجوان را به قتل رساند و اکنون برای گرفتن قربانی چهارمین خود در شب هالووین برگشته است. وقتی جیمی، هفده ساله، با او روبرو می‌شود، به طور عجیب و غریب به همان سال در گذشته سفر می‌کند و با مادر نوجوان خود همکاری می‌کند تا این قاتل روانی را متوقف کنند.

IMDb: 6.6/10

8. ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت: indiana jones and the dial of destiny

فیلم ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت: indiana jones and the dial of destiny

ایندیانا جونز، که به بازیگری هریسون فورد معروف است، سوابق ماجراجویی خود را به پشت سر گذاشته است و در حال حاضر تنها در گوشه‌ای از شهر به تدریس تاریخ برای دانشجویان مشغول است و منتظر آغاز دوران بازنشستگی می‌ماند. با این حال، ملاقات با دخترخوانده‌اش، هلنا شاو با بازیگری فیبی والر-بریج، نشان دهنده چالش‌های جدیدی برای ایندی می‌باشد. او الان مجبور است تا به دنبال یافتن و بازیابی گردانه‌ی سرنوشت ارشمیدس برود، گردانه‌ای که به نظر می‌رسد قادر به تعامل با زمان باشد، و به یک سفر خطرناک دیگر برود. البته، ایندی با چالش نازی‌ها روبرو خواهد شد که هنوز نتوانسته‌اند با شکست در جنگ جهانی دوم کنار بیایند.

 IMDb: 6.6/10

7. سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

یک دزد جذاب و یک گروه از ماجراجویان غیرممکن به یک سفر حماسی برای بازیابی یک یادگار گمشده می‌پردازند، اما وقتی با افراد اشتباه برخورد میکنند، اتفاقات به خطرناکی می‌افتد.

IMDb: 7.3/10

6. آدیپوروش: Adipurush

فیلم آدیپوروش: Adipurush

فیلم آدیپوروش Adipurush 2023 هفت هزار سال پیش، پادشاه ایودیا، راگاوا (با بازی پرابهاس)، با کمک ارتش خود به جزیره لانکا سفر می‌کند تا همسرش جاناکی (با بازی کریتی سانون) را که توسط پادشاه شرور لانکا، لانکش (با بازی سیف علی خان) ربوده شده، نجات دهد.

IMDb: 4.5/10

5. فلش: The Flash

فیلم فلش: The Flash

چندین دنیا به هم برخورد می‌کنند زمانی که فلش از قدرت‌های فوق‌العاده‌اش برای مسلط شدن بر زمان و تغییر رویدادهای گذشته استفاده می‌کند. با این حال، تلاش برای نجات خانواده‌اش به طور اشتباه منجر به یک تحول غیرمنتظره در آینده می‌شود.

 IMDb: 7/10

4. آواتار 2: Avatar: The Way of Water 

فیلم آواتار 2: Avatar: The Way of Water 

جیک و نایتیری بازگشته‌اند و باید هر کاری که لازم است را انجام دهند تا فرزندان خود و همچنین سیاره محبوبشان را از یک تهدید خطرناک و آشنا که دوباره ظاهر شده‌است، حفاظت کنند.

IMDb: 7.8/10

3. ظهور مرده شیطانی: Evil Dead Rise

فیلم ظهور مرده شیطانی: Evil Dead Rise

یک فیلم ترسناک ماورایی آمریکایی با عنوان “Evil Dead Rise” در سال 2023 توسط لی کرونین نویسنده و کارگردانی شد. این فیلم ششمین قسمت از سری فیلم‌های “Evil Dead” است. داستان فیلم دو خواهر که از یکدیگر دور شده‌اند و سعی در زندگی و حفاظت از خانواده‌شان در برابر مردگان زنده دارند، توسط لیلی سالیوان و آلیسا ساترلند به تصویر کشیده شده است. نل فیشر، گابریل اکولز و مورگان دیویس نیز نقش‌های پشتیبانی در فیلم دارند.

IMDb: 6.5/10

2. گرگینه: Bhediya

فیلم گرگینه: Bhediya

بھیدیا یک داستان در مورد مردی به نام بھاسکر است که در جنگل‌های آروناچال توسط یک گرگ ناگهان دچار ناگهان می‌شود. در حالی که بھاسکر به یک گرگینه تبدیل می‌شود، او و دوستانش در میان بسیاری از رخدادها، پیچ و خم‌ها و خنده‌ها به دنبال پاسخ‌ها می‌گردند.

IMDb: 6.8/10

1. شزم! خشم خدایان: Shazam! Fury of the Gods

فیلم شزم! خشم خدایان: Shazam! Fury of the Gods

داستان فیلم “شزم! خشم خدایان” حول محور نوجوانی به نام بیلی بتسن می‌چرخد که با خانواده‌ای که او را به عنوان فرزند پذیرفته‌اند، در شهر فیلادلفیا زندگی می‌کند. در فیلم اول، یک جادوگر به او قدرت‌های خدایان را می‌دهد تا او بتواند جهان را از خطرات مختلف دفاع کند. به این ترتیب، هربار که او کلمه “شزم” را به زبان می‌آورد، به یک ابرقهرمان تبدیل می‌شود.

در پایان فیلم اول، شاهد می‌شویم که خواهر و برادرهای ناتنی بیلی نیز قدرت‌های مافوق‌بشری به دست می‌آورند و به او ملحق می‌شوند. اکنون، در “شزم! خشم خدایان”، بیلی و همچنین برادرها و خواهرهایش باید دوباره به میدان بروند تا جهان را نجات دهند و همچنین خانواده‌شان را حفظ کنند. این بار، با شرارت خدایان و چالش‌های جدیدی که زندگی آنها را تهدید می‌کند، آن‌ها باید قدرت‌های خود را به کار گیرند تا با خشم خدایان مقابله کنند و جهان را از نابودی نجات دهند.

IMDb: 6/10

جمع بندی

به طور خلاصه، در این مقاله به بررسی بهترین فیلم‌های فانتزی سال ۲۰۲۳ پرداختیم. امیدواریم که این بررسی‌ها و معرفی‌ها برایتان مفید و جذاب بوده باشد و به شما کمک کرده باشد تا دنیای جدید و شگفت‌انگیز فیلم‌های فانتزی این سال را کشف کنید.

 

منبع
91mobiles
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا