معرفی فیلم و سریال

معرفی 14 تا از بهترین انیمیشن های 2023 با امتیاز بالا

مقدمه

سال 2023 نمایانگر برخی از بهترین انیمیشن‌هایی با امتیازات بالا در دنیای سینما بود. این سال، شاهد عرضه‌ی انیمیشن‌هایی هیجان‌انگیز و جذاب بودیم که با داستان‌ها و شخصیت‌هایشان، دل‌های بینندگان را ربودند. از دنیای ماجراجویی گرفته تا داستان‌هایی از دوستی و عشق، انیمیشن‌های سال 2023 تنوع و جذابیت‌های مختلفی را در خود جای دادند.

لیست بهترین انیمیشن های 2023 با امتیاز بالا

 • انیمیشن نیکلاس کوچولو
 • انیمیشن موریس شگفت انگیز
 • انیمیشن فیل جادوگر (فیل شعبده‌باز)
 • انیمیشن برادران سوپر ماریو
 • انیمیشن مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی
 • انیمیشن عنصری
 • انیمیشن نیمونا
 • انیمیشن لیدی باگ و گربه نوآر
 • انیمیشن برادران ونچر: قلب درخشان بابون
 • انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان: آشوب جهش‌یافته
 • انیمیشن گشت پنجه‌ای (پاو پاترول)
 • انیمشن ترول 3
 • انیمیشن آرزو
 • انیمیشن فرار مرغی: طلوع ناگت
 • انیمیشن مهاجرت
 • انیمیشن زیر پیاده‌رو
 • انیمیشن فیکسد

معرفی بهترین انیمیشن های 2023

انیمیشن نیکلاس کوچولو

انیمیشن نیکلاس کوچولو - فلاتو

این انیمیشن شاد و خنده‌دار درباره‌ی نیکلاس کوچولو است، پسربچه‌ای شیطان و دوست‌داشتنی که توسط ژان ژاک سمپه و رنه گوشینی، در مکانی بین مون‌مارتر و سن ژرمن د پره، روی یک کاغذ بزرگ سفید طراحی و زنده می‌شود.

دوران کودکی نیکلاس کوچولو، از بازی‌ها و دعواهای حیاط مدرسه گرفته تا شوخی و دوستی در اردوگاه تابستانی، با شادی و پربار سپری می‌شود. او در حالی که با دوستانش به دنبال ماجراجویی است، به کارگاه سازندگانش راه پیدا می‌کند سپس از آن‌ها درباره خود سوال می‌کند. سمپه و گوشینی نیز داستان دوستی، حرفه و کار خود را برای او تعریف می‌کنند، اما…

انیمیشن موریس شگفت انگیز

انیمیشن موریس شگفت انگیز - فلاتو

انیمیشن «موریس شگفت‌انگیز» داستان یک گربه سخنگو است که با موش‌های باهوش و یک پسر، برای کلاهبرداری از مردم در یک شهر جدید سفر می‌کنند. در این سفر، با ماجراهای مختلفی روبه‌رو می‌شوند. این انیمیشن در سال 2022 در آمریکا ساخته شده و به ژانرهای ماجراجویی، کمدی و فانتزی تعلق دارد. در این انیمیشن، کمی ترس و خشونت وجود دارد. به عنوان مثال، صحنه‌هایی از تله‌گذاری برای موش‌ها، حضور شاه‌موش و نبرد سگ‌ها با موش‌ها به تصویر کشیده شده است. بنابراین، بهتر است که خانواده‌ها در کنار کودکان خود، این انیمیشن را تماشا کنند.

انیمیشن فیل جادوگر (فیل شعبده‌باز)

انیمیشن فیل جادوگر (فیل شعبده‌باز) - فلاتو

این محصول سال 2023، داستان پسری یتیم به نام «پیتر» را به تصویر می‌کشد که در جستجوی خواهر گمشده‌اش قرار دارد. به دنبال توصیه‌ی یک فال‌گیر، برای پیدا کردن خواهرش باید ابتدا به دنبال یک فیل بگردد. اما دست‌یافتن به این فیل جادویی کار آسانی نیست و پیتر باید سه کار غیرممکن را انجام دهد. در این داستان، داشتن خانواده و اهمیت آن، به عنوان پررنگ‌ترین دغدغه‌ی شخصیت‌های داستان بیان می‌شود.

انیمیشن برادران سوپر ماریو

انیمیشن برادران سوپر ماریو - فلاتو

بیشتر کسانی که علاقه‌مند به دنیای بازی هستند، خاطره قارچ‌خور یا ماریو را به یاد دارند. بازی ساده و دوست‌داشتنی که در آن ماریو برای نجات پرنسس با لاک‌پشت‌ها مبارزه می‌کرد. کمپانی یونیورسال پیکچرز الهام گرفته از این بازی نوستالژیک، یک انیمیشن جذاب و پرطرفدار ساخته است که داستان ماریو و برادرش را روایت می‌کند.

در این انیمیشن، ماریو برای نجات برادرش خود را به خطر می‌اندازد تا او را از دست لاک‌پشت بدجنسی نجات دهد. این انیمیشن با فروشی نزدیک به یک میلیارد در روزهای اول اکران، جذب بیشترین توجه را کسب کرد و به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن سال شناخته شد. در این اثر، پیام‌هایی مانند فداکاری، تلاش و عدم تسلیم نشدن به دیده می‌شوند.

انیمیشن مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی

انیمیشن مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی - فلاتو

فیلم “مرد عنکبوتی: در سراسر دنیای عنکبوتی” یک فیلم پویانمایی ابرقهرمانی آمریکایی است که در سال 2023 منتشر شده است. این فیلم توسط کمپانی‌های Columbia Pictures و Sony Pictures Animation با همکاری Marvel Entertainment تولید شده و توسط گروه سینمایی Sony Pictures منتشر شده است. این فیلم، ادامه‌ای است بر فیلم “مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی” که در سال 2018 منتشر شد و داستانش در جهان‌های متنوعی به نام “دنیای عنکبوتی” ادامه می‌یابد.

در داستان این فیلم، مایلز همراه با گوئن استیسی، زن عنکبوتی، به سفری در سراسر جهان‌های مختلف می‌روند و با یک تیم جدید از افراد عنکبوتی زیر رهبری میگل او هارا، مرد عنکبوتی ۲۰۹۹ آشنا می‌شوند. اما آن‌ها درگیر یک تهدید جدید و بسیار قدرتمند می‌شوند که باید با آن مقابله کنند.

انیمیشن عنصری

انیمیشن عنصری - فلاتو

“عنصری” یک فیلم پویانمایی کمدی-درام عاشقانه است که در سال 2023 در آمریکا تولید شده. این فیلم توسط والت دیزنی پیکچرز و استودیوی انیمیشن پیکسار ساخته شده و توسط استودیو سینمایی والت دیزنی منتشر شده. کارگردانی آن به عهده پیتر سون و تهیه‌کنندگی به عهده دنیز ریم است. فیلمنامهٔ این اثر توسط پیتر سون، جان هوبرگ، کت لیکل و براندا هسوئه نوشته شده و پیت داکتر تهیه‌کنندهٔ اجرایی آن است.

داستان این فیلم در مورد پیوند بین دو عنصر، آتش (لیا لوئیس) و آب (مامودو اثی) است که با وجود ناتوانی در لمس یکدیگر، عشق و جذبهٔ شدیدی به هم دارند و ارتباطات فراوانی دارند.

داستان در یک دنیایی روایت می‌شود که عناصر طبیعت به صورت انسانی زندگی می‌کنند و در آن، امبر لومن (لوئیس) عنصر آتش و وید ریپل (اثی) عنصر آب را نمایان می‌کنند. آنها پس از اتفاقی در فروشگاهی که به پدر امبر تعلق دارد، با یکدیگر آشنا می‌شوند و عاشق یکدیگر می‌شوند.

انیمیشن لیدی باگ و گربه نوآر

انیمیشن لیدی باگ و گربه نوآر - فلاتو

معجزه‌گر، ماجراهای دختر کفشدوزک و گربه سیاه” یک انیمیشن ابرقهرمانی فرانسوی است که به نام‌های مختلفی شناخته می‌شود. این انیمیشن توسط توماس آستروک کارگردانی شده و توسط جرمی زاگ تهیه شده است با همکاری شرکت‌های زاگ‌تون، متد انیمیشن، توئی انیمیشن و چند شرکت بین‌المللی.

این مجموعه داستان دو نوجوان پاریسی به نام‌های مارینت دوپن چنگ و آدرین اگرست را روایت می‌کند، که به ترتیب به ابرقهرمان‌های دختر کفشدوزکی و پسر گربه‌ای تبدیل می‌شوند تا از شهرشان در برابر تهدیدهای شرور مانند هاک‌ماث، محافظت کنند.

انیمیشن برادران ونچر: قلب درخشان بابون

انیمیشن برادران ونچر: قلب درخشان بابون - فلاتو

در انیمیشن “برادران ونچر: قلب درخشان”، هنک و دین، به واسطهٔ تجربیات پدرشان، به یک ماجرای جدید پیوسته و با یک زن مرموز روبرو می‌شوند. این زن به طور مرموزی تهدیداتی را علیه آن دو شروع می‌کند و در حال جمع آوری یک تیم قدرتمند برای مقابله با آن‌ها است.

انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان: آشوب جهش‌یافته

انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان: آشوب جهش‌یافته - فلاتو

“لاک‌پشت‌های نینجای جوان: آشوب جهش‌یافته” یک انیمیشن ابرقهرمانی است که به کارگردانی جف رو بر اساس فیلمنامه‌ای از برندن اوبراین ساخته شده است. این فیلم بازراه‌اندازی از مجموعه فیلم‌های لاک‌پشت‌های نینجا است و هفتمین فیلم این سری و دومین فیلمی است که از سال 2007 با تصاویر رایانه‌ای تولید شده است.

در داستان این فیلم، برادران لاک‌پشت تصمیم می‌گیرند زندگی عادی نوجوانان را تجربه کنند، اما همزمان با این تصمیم، با یک سندیکای جنایتکار و ارتشی از جهش‌یافته‌ها مواجه می‌شوند.

داستان این انیمیشن درباره چهار برادر لاک‌پشت است که پس از سال‌ها در فاضلاب‌های شهر زندگی می‌کردند و حالا به سطح شهر برمی‌گردند تا زندگی نوجوانان را تجربه کنند، اما با مواجهه با یک سندیکای جنایتکار و ارتشی از جهش‌یافته‌ها، دست به مبارزه می‌زنند.

انیمیشن گشت پنجه‌ای (پاو پاترول)

انیمیشن گشت پنجه‌ای (پاو پاترول) - فلاتو

این سریال داستان یک پسر جوان به نام رایدر را روایت می‌کند که فرماندهی یک گروه از سگ‌های گشت و نجات به نام “گشت پنجه‌ای” را برعهده دارد. آن‌ها در ماموریت‌های مختلف برای حفظ امنیت و ایمنی شهر ساحلی خلیج پرماجرا همکاری می‌کنند. هر سگ در این گروه، با توجه به مهارت‌هایی که دارد مانند آتش‌نشانی، پلیسی یا خلبانی، وظیفه خاصی دارد. آن‌ها در مسکن‌های ویژه‌ای زندگی می‌کنند که به وسایل نقلیه برای ماموریت‌هایشان تبدیل می‌شوند. همچنین، کوله‌پشت‌های خاصی دارند که حاوی ابزارهای مورد نیاز برای مأموریت‌هایشان استفاده می‌شود.

انیمیشن ترول 3

انیمیشن ترول 3 - فلاتو

در “تور جهانی ترول‌ها”، یک ترول از سرزمین راک، قصد دارد تمام انواع موسیقی را از بین ببرد و راک را به تنهایی به عنوان موسیقی اصلی جهان ترول‌ها اعلام کند. اما ملکه پاپی از سرزمین ترول‌های پاپ، با جلوگیری از این اقدام، همه را به این باور می‌اندازد که تفاوت‌های سلیقه در موسیقی می‌تواند پذیرفته شود و همانطور که در گذشته بود، همدیگر را قبول داشته باشیم. این انیمیشن شاد و موزیکال، با صحنه‌های آواز و رقص متعدد در سرزمین ترول‌ها، احترام به سلیقه‌های مختلف و قبولی از نظرات متفاوت را به تصویر می‌کشد.

انیمیشن آرزو

انیمیشن آرزو - فلاتو

داستان از جایی شروع می‌شود که “دین”، به دنبال دیدار مجدد با دوست دوران کودکی‌اش “لینا” است، اما به دلیل جابجایی، آنها از هم جدا شده‌اند. دین و لینا در کودکی قول دوستی ابدی داده‌اند، بنابراین دین تمام تلاشش را می‌کند تا این قول را به اجرا درآورد. در این حین، دین با یک اژدها برخورد می‌کند که می‌تواند سه آرزوی او را برآورده کند.

آن‌ها سفری ماجراجویانه و شاد را آغاز می‌کنند و در این سفر، مواجهه با برخی از مهم‌ترین چالش‌های زندگی، مخصوصاً زمانی که می‌توانید هر آرزویی را بکنید، آن‌ها را به فکر واقعیت می‌اندازد که چه چیزهایی واقعاً ارزشمند و مهم هستند. دین اولین آرزوی خود را برای تبدیل شدن به یک رزمی کار حرفه‌ای انتخاب می‌کند، دومین آرزویش به شیوه‌ای غیرمنتظره اشراف‌زاده شدن برای 24 ساعت بود و آرزوی آخر او که به نظرش بسیار پیچیده بود، به زنده کردن پدر لینا مربوط بود. در نهایت، دین متوجه می‌شود که پول اگر باعث فراموشی ارتباطات انسانی شود، ارزش واقعی ندارد.

انیمیشن فرار مرغی: طلوع ناگت

انیمیشن فرار مرغی: طلوع ناگت - فلاتو

اگرچه زندگی در جزیره به خوبی و آرامی پیش می‌رود، اما یک تهدید جدی برای مرغ‌ها پیش آمده است. جینجر و دوستانش نمی‌دانند دقیقاً چه اتفاقی افتاده و چگونه باید با این خطر عجیب کنار بیایند. آن‌ها فقط می‌دانند که این همه چیز از یک سازمان قدرتمند و مخفی آغاز شده است. بنابراین، جینجر علیه اراده‌اش و نظر دوستانش، تصمیم می‌گیرد با نقشه‌ای جدید، یک ماموریت جدید را شروع کند. آن‌ها قصد دارند به این سازمان بزرگ نفوذ کرده، تمام موانع و خطرات را پشت سر بگذارند و با بررسی دقیق از ماجراجویی‌شان، زیبایی و امنیت را به زندگی‌شان بازگردانند.

انیمیشن مهاجرت

انیمیشن مهاجرت - فلاتو

انیمیشن مهاجرت داستان یک خانواده از مرغابی‌هاست که سعی می‌کنند از محیط آرام و ایمن خود فرار کنند. خانواده ملارد به روزمرگی و تکرار زندگی فرو گرفته‌اند. پدرشان، مک، می‌خواهد خانواده‌شان را همیشه در حوضچه‌های نیوانگلند ایمن نگه دارد، اما مادرشان پم مشتاق است که جهان را به بچه‌هایش، داکس و گوئن، نشان دهد و از این روال خسته کننده خلاصه کند. وقتی یک خانواده اردک مهاجر وارد حوضچه آنها می‌شود و داستان‌های جذابشان از سفرهای دوردست را به اشتراک می‌گذارند، پم مک موفق می‌شود مک را متقاعد کند که یک سفر جدید از شهر نیویورک تا جامائیکا را آغاز کنند.

در حین مهاجرت ملاردها به سمت جنوب برای زمستان، نقشه‌هایشان به سرعت از بین می‌رود. این تجربه آن‌ها را وادار به گسترش دید و یادگیری از دوستان جدید می‌کند.

انیمیشن زیر پیاده‌رو

انیمیشن زیر پیاده‌رو - فلاتو

انیمیشن “زیر مسیر چوبی” داستان جذابی را روایت می‌کند که نشان می‌دهد نیروی عشق قادر است به هر مشکلی غلبه کند! این کمدی موزیکال داستان گروهی از خرچنگ‌های گوشه‌نشین را روایت می‌کند که زیر پیاده‌روی چوبی در ساحل جرسی زندگی می‌کنند. ما در ابتدا با روزمرگی و زندگی روزانه این خرچنگ‌ها آشنا می‌شویم، اما وقتی وارد فضای انیمیشن زیر پیاده‌رو می‌شویم، داستان اصلی فیلم آغاز می‌شود.

در ادامه، با یکی از این خرچنگ‌ها به نام آرمن آشنا می‌شویم. آرمن یکی از خرچنگ‌های خشکی است که زیر پیاده‌روی جرسی زندگی می‌کند. روزی با یک خرچنگ دریایی به نام رامونا آشنا می‌شود که از آرمن هوش می‌دزدد. عاشقی بین آرمن و رامونا شکل می‌گیرد، اما خانواده‌هایشان مخالف این عشق هستند و این موضوع باعث تنش و درگیری بین دو خانواده می‌شود.

سختی‌ها و مشکلات آرمن و رامونا روز به روز بیشتر می‌شود. یک طوفان بزرگ آن‌ها را از خانه‌شان دور می‌کند ولی عشقی که بین آرمن و رامونا شکل گرفته، آن‌ها را برای یک سفر هیجان‌انگیز به سوی عشق مشترکشان می‌برد. آیا آرمن و رامونا می‌توانند خانواده‌هایشان را متحد کنند؟ آیا قدرت عشق آن‌ها کافی است تا از مشکلات غلبه کنند؟ بهتر است بعد از اکران انیمیشن منتظر بمانیم و ببینیم عشق آرمن و رامونا به چه نتیجه‌ای می‌رسد.

انیمیشن فیکسد

انیمیشن فیکسد - فلاتو

انیمیشن “فیکسد” درباره سگی معمولی به نام بول است که عاشق می‌شود. او در تپش عشق، خود را گم می‌کند، اما وقتی متوجه می‌شود صبح روز بعد زندگی‌اش برای همیشه تغییر خواهد کرد، تصمیم می‌گیرد از این شب به‌صورت کامل استفاده کند و با دوستانش وقت خوشی داشته باشد.

جمع‌بندی

با تماشای بهترین انیمیشن‌های سال ۲۰۲۳، هر کدام با داستان و تخیلی بی‌نهایت، جایگاه ویژه‌ای در دل بینندگان پیدا کردند. این انیمیشن‌ها با استفاده از داستان‌ها و شخصیت‌های متنوع، ما را در دنیایی از هیجان و ماجراجویی عمیق‌تر بردند و تجربه‌ی لذت بخشی را به ما هدیه کردند. متشکریم که تا انتهای مقاله بهترین انیمیشن های 2023 با امتیاز بالا همرا ما بودید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا